20 wrz 2011

Praca dla fonetyka, lingwisty

Company Profile:

Lionbridge is the leading provider of translation, development, language and testing solutions that enable clients to create, release, manage and maintain their technology applications and Web content globally. A key differentiator for Lionbridge is our global footprint, which enables us to deliver superior service to customers through local contacts and resources.

We employ more than 4,200 specialists, including linguists, project managers, engineers, subject matter experts, content developers, application developers and quality assurance professionals, in 26 countries. We also work with a network of 85,000 independent multilingual workers including translators, interpreters, web raters and subject matter experts across more than 100 countries.
For more information on our company and services, please see our Web site at http://www.lionbridge.com.

Position DescriptionWe are looking for native Polish Phoneticians and LinguistsRequired Skills/Background

v For Phoneticians: Master’s in Linguistics with strong background on Phonetics or Master’s in Phonetics. For Linguists: Education: Master’s in Polish Linguistics or Computational Linguistics.

v Native language Polish

v Experience in reviewing/annotating texts

v Experience in Language Technology, particularly in Speech Processing - either educational or work experience

v Experience in corpus/dictionary/terminology work

v Great attention to detail while working efficiently

v Good organizational and analytical skills, ability to work in a logical and methodical way

v Good communication skills

v Excellent English skills, other language skills are a plus

v Possibility to work part-time or fulltime form home on freelancer basis starting ASAP

Please send your application, CV and your hourly rate request to jobs.tampere na serwerze lionbridge.com ASAP.

15 wrz 2011

Zostań twarzą Wirtualnego Doradcy jednej z największych polskich instytucji

Stanusch Technologies jeden z największych na świecie dostawców tzw. Wirtualny Doradców - poszukuje dla swojego klienta – jednej z największych polskich organizacji, osób które staną się twarzą (wizerunkiem) tzw. Wirtualnego Doradcy. Wirtualny Doradca to postać umieszczana na stronie internetowej z którą można prowadzić rozmowę w języku naturalnym. Przykład Wirtualnego Doradcy można zobaczyć na firmowej witrynie naszej firmy pod adresem www.stanusch.com

Z osobami (kobieta i mężczyzna), które zostaną wybrane, zostanie nagranych kilkadziesiąt mikro-scen (kilkusekundowych ujęć), które zostaną następnie wykorzystane w Wirtualnym Doradcy. Sceny są nagrywane bez nagrania głosu. Przewidywany czas nagrania to jeden dzień roboczy. Planowany termin nagrania: przełom września/października.

Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie za dzień zdjęciowy oraz wynagrodzenie za prawa do wykorzystania wizerunku.
Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu do miejsca wykonywania zdjęć oraz pokrycie kosztów hotelu i wyżywienia. W trakcie realizacji zdjęć dostępny będzie profesjonalny stylista i makijażystka.

Wymagania:
· Wiek 35-45 lat (ze wskazaniem na osoby młodsze) lub osoby wyglądające na wskazany wiek. Osoba powinna być zadbana, sprawiać wrażenie sympatycznej, bez wyraźnych znamion na twarzy. Mężczyzna powinien być ogolony - bez brody i wąsów.
· Umiejętność naturalnego zachowania się przed kamerą.
· Wyrażenie zgody na wyłączne wykorzystanie wizerunku przez klienta Stanusch Technologies.

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o przesłanie swoich danych kontaktowych oraz swojego zdjęcia (lub zdjęć) na adres email izabela.oszek@stanusch.com Zdjęcie - najlepiej przedstawiające osobę w planie amerykańskim (od kolan w górę), zrealizowane na jednolitym tle - powinno przedstawiać osobę ubraną w „stylu biurowym”:
W przypadku kobiety – garsonka, koszula, ew. apaszka., upięte włosy.
W przypadku mężczyzny – garnitur, koszula, krawat

13 wrz 2011

Współpraca ze Stanusch Technologies

AGH podpisało umowę licencyjną na komercjalizację systemu rozpoznawania mowy AGH przez spółkę giełdową Stanusch Technologies. Umowa zapewnia długotrwałą współpracę między partnerami. Systemy zostały już zintegrowane, trwają zaawansowane prace nad pierwszymi wdrożeniami.

8 wrz 2011

Zlecenie programistyczne

Poszukujemy firmy do realizacji niewielkiego zlecenia programistycznego według poniższej specyfikacji. Prosimy o wysyłanie skan podpisanej ręcznie oferty z proponowaną ceną i okresem realizacji na konto bziolko na serwerze agh.

Specyfikacja Analizatora Algorytmów Segmentacji ASR AGH

System operacyjny: Windows 7
Program ma sprawdzać skuteczność metody dzielenia na fonemy opracowanej na AGH poprzez porównanie z ręcznie anotowanymi danymi w standardzie MLF.

Opis działania:
Program wczytuje 2 grupy plików MLF - pliki z danymi wzorcowymi i pliki analizowane. Następnie porównuje czasy tych samych fonemów w obu wersjach.
Program prezentuje statystyczną ocenę tego porównania: ilość segmentów zgodnych i niezgodnych, średnie odchylenie, maksymalne i minimalne, zarówno dla pojedynczych typów fonemów indywidualnie, jak i wspólnie dla całości alfabetu fonetycznego.

Dodatkowo program umożliwia wyświetlenie dla każdego typu fonemów listy miejsc i podglądu plików MLF dla których wystąpiły różnice w czasie trwania fonemu wraz z informacją o tej różnicy.

Program generuje także statystyki kontekstowe – umożliwia wybór informacji o różnicach w czasach trwania segmentów w zależności od lewego i prawego kontekstu występowania fonemu (domyślne ustawienie dla prezentacji: wszystkie konteksty).

Uwagi: Zlecenie zakłada przekazanie kodu źródłowego, który może podlegać dalszej pracy zespołu DSP AGH. Zlecenie zakłada także możliwość dalszej sprzedaży przez AGH wykonanego oprogramowania. W wykonaniu zlecenia nie mogą brać udziału pracownicy AGH.

2 wrz 2011

Nagroda

Otrzymaliśmy nagrodę za najlepszy artykuł w technikach modelowania matematycznego na konferencji Emerging Security Technologies w Preston za artykuł "Hybrid Wavelet-Fourrier-HMM Speaker Recognition" opisujący nasz dwugałęziowy system rozpoznawania mówców.

1 wrz 2011

Rozpoznawanie twarzy

Dzisiaj wyjątkowo nie o dźwiękach, a o obrazach. Wczoraj przechodziłem odprawę paszportową w na lotnisku w Londynie. Była to całkowicie zautomatyzowana odprawa, bez udziału oficera. Przykłada się paszport do skanera, który pobiera dane biometryczne z niego. System wpuszcza petenta do komory w której jest się na chwilę zamykanym. Fotografuje nas kamera i na tej podstawie, podejmowana jest decyzja o wpuszczeniu do kraju.

Jest to fascynujące nie tylko ze względu na możliwości techniczne, ale także prawo które zezwala komputerom podejmować takie decyzje! Warto zaznaczyć, że opcja takiego przekroczenia granicy dotyczy jedynie nowych paszportów europejskich (tych z symbolem przypominającym trochę aparat fotograficzny).